Březen 2015

Patvary

22. března 2015 v 20:20 | homo sapiens tupiens |  Neurčitosti
Dlouho se tu neobjevilo nic z mých kreslených neidentifikovatelností, a tak jsem se rozhodla to napravit. Některé ze svých novějších výtvorů vám proto dnes překládám.

Poslové

13. března 2015 v 18:58 | homo sapiens tupiens |  Próza
Žijí mezi námi bytosti, jež nelze spatřit očima. Krásné a tajemné. Jenže v současné společnosti, postavené na snaze vše definovat a uzákonit, se poněkud ztrácí jejich kouzlo. Není možné je striktně zařadit, popsat z hlediska fyzikálního, chemického, ani biologického. A co nelze kategorizovat, jasně dokázat, to jako by neexistovalo. Lidé to nepřipouštějí, nevnímají. Nechtějí vidět. A takový přístup našim milým čistým bytostem velmi ubližuje. Ničí jejich moc. A věřte nebo ne, to má nepříznivý vliv nejen na ona stvoření, ale především na naše životy. Kolik už jich jen za poslední léta naprosto zbytečně vyhaslo. Kolik z nich mohlo nyní v poklidu pokračovat, kdyby byla situace alespoň o trošku lepší.

Z té myšlenky mi mrazí. Ve chvílích, kdy mne přepadá, se mi všechno zdá marné. Mou duši naplní smutek. Vždy si však nakonec uvědomím, že ještě nejsme ztraceni. Stále zbývá naděje. A i jeden člověk, ač se to možná zdá jako klišé, může hodně změnit. Má-li otevřené srdce a mysl.

Nahlédnutí do Ameriky

7. března 2015 v 17:13 | homo sapiens tupiens |  Příroda
Že není možné navštívit Ameriku, Mexiko i Kanadu za jediný den? Ale kdeže. Kdeže? Přece v Českém krasu, nadaleko Karlštejna. Lomy Amerika jsou místem, které rozhodně stojí za vidění, a to jak v letním, tak v zimním období. Vstup přímo do lomů je sice zakázaný (pod poměrně vysokou pokutou), pohled seshora vám to však bohatě vynahradí.