A do pytle!

3. dubna 2015 v 18:47 | homo sapiens tupiens |  Próza
Abyste si nemysleli, že jsem suchar (hmm, suchar… Mám hlad…), dnes jsem pro vás z hlubin šuplíku vylovila svůj historicky první (ze dvou) pokus o fejeton. Jak dopadl, to už posuďte sami. Budu ráda, když mi sdělíte, co si myslíte o mém (ne)smyslu pro humor.A do pytle!

Každý z nás to nejspíš zná. Pravděpodobně se někdy ocitl v situaci, kdy byl sprostě a jednoduše zaškatulkován. Takové činnosti říkám pytlování, protože je pro ni typické, že se mnoho jedinců hází do stejného pytle. A když jste v takovém pytli, tak jste mnohdy v pytli. Osobně si vybavím Mikuláše a čertův pytel na hříšníky. To máme hned v pytli a do pekla. Není to výstižné? Když se totiž ocitnete v jednom vaku s lidmi, se kterými vás spojuje jen nepatrná drobnost, rozhodně se to nedá považovat za dobré znamení.

Typické je třeba pytlování podle pohlaví. Všechny ženy jsou takové a makové, muži zase takoví a tvarohoví. A můžete donekonečna vysvětlovat, že makoví nejste, protože mák vůbec není váš šálek kávy, nehledě na to, že ani šálek kávy pro vás není to pravé ořechové, zvlášť když nemusíte ani ořechy. Jste třeba mnohem víc tvarohoví než makoví. A možná jste nakonec jableční.

Další takovou pytlohodnou vlastností je věk. Lidé jsou zvyklí soudit podle čísla na občance, ale přitom jsou to jen cifry, které nic neřeknou. Stejně jako se říká, že každý člověk má tři druhy charakteru - jeden, který ukazuje lidem, druhý, který má, a třetí je ten, který si myslí, že má - má i tři druhy věku - jeden, který vybafne z rodného listu, druhý, který vybafne z ksichtu a třetí, který si bafá mezi myšlenkami a smyšlenkami. Přičemž se některé mohou občas shodovat, ale i nepředpokládaně měnit. Já si třeba někdy připadám na šest a jindy na šedesát, vy ne?

Pytluje se ale i podle jiných klíčů, ať už je to zjev (hlásím se dobrovolně k vyjeveným zjevením) nebo třeba národnost.


A teď si zalezu do pytle. Spacího, ten jediný se povoluje.
 


Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | E-mail | Web | 26. dubna 2015 v 19:41 | Reagovat

Brouk Pytlík by ještě vzpomenul pohádku "Obušku z pytle ven!"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama